26. neděle v mezidobí (27. 9. 2020)


Myšlenka: PŘEKONÁVAT LENOST
Milé princezny a stateční rytířové, skládáte si doma obrázek z kartiček? Co to asi bude? Roste nám tam nějaká zelená hora. Tak uvidíme. Dnes mluví Ježíš o další důležité dovednosti pro život v Božím království. Co to je? Zopakujme si příběh, který Ježíš vypráví. Byl jeden otec a měl dva syny. Příběh je o překonávání lenosti. Už se vám někdy stalo, že se vám nechce? Co všechno se vám nechce? Učit se, uklidit si pokojíček.. S leností, která na nás někdy přichází, si pravý rytíř i pravá princezna umějí poradit. Překonají ji. Někdy se to na poprvé nepodaří, ale to nevadí. Důležité je v boji s leností vytrvat.
Jenom tak můžete zvítězit a pracovat na zlepšování života v Božím království. Proste o pomoc Ježíše, a uvidíte, že vám dá sílu nad leností zvítězit. Zkuste si schválně počítat, kolik takových statečných činů se vám za tento týden podaří. 


INFORMACE KE KARTIČKÁM

Děti budou dostávat každý týden jednu kartičku vztahující se k nedělnímu evangeliu. Na druhé straně kartičky je část obrázku.

Obrázek vznikne vlepením 9 po sobě jdoucích kartiček na plakát, který se rozdával v kostele. Další plakáty budou rozdávány během liturgického roku.

TÉMA CELÉHO ROKU : Boží království je mezi námi

  1. PLAKÁT: Jsi členem Ježíšovy rodiny (plakát ze stažení)
  2. PLAKÁT: S Ježíšem jsi světlo pro tento svět!
  3. PLAKÁT: Buď Biblí
  4. PLAKÁT: Jsi drahocennou perlou
  5. PLAKÁT: Staň se darem pro druhé

  1. PLAKÁT: JSI ČLENEM JEŽÍŠOVY RODINY

Povzbuzení : JSI JEDINEČNÝ! (Řím 12,4-5)

Hlavní myšlenka: Každý z nás je jedinečný. Jsme tady na zemi, protože nás Bůh chtěl. Společně tvoříme jednu velkou rodinu. V té rodině máme každý své místo a svůj speciální úkol.

Hlavou této rodiny je náš bratr, Ježíš. Takže patříme k Ježíši, do jeho rodiny. Když se naučíme poslouchat, co nám říká, lépe objevíme to své místo i své poslání tady na zemi.

Ukázka nalepených kartiček v obrázku 1 (plakát): DNA - obrázek palce s křížem